Aeda terrassile, Kardinate valimisest

Detailid loovad hubasust

[:et] 

Õdusa terrassi kujundamiseks on üpris lihtsad nipid, jõukohased igaühele. Lilledel pikemalt peatuma ei hakkaks, sest neid sätib iga terrassiomanik väga kaunilt ja nippe võimsate amplite kasvatamiseks tead Sa ehk minust paremini. Peatuksin mõnel oma lemmikdetailil, mis lillede kõrval ehk vähem tähelepanu saanud, mida olen lihtsalt vaatama (ja tahtma 🙂 ) jäänud  ning ka järele teinud.

Esimest juba märkasid:

Valgustus: kettidest küünaldeni

Jõulud ei ole enam ainuke aeg, kui tuleketid ja -kardinad välja riputada, need sobivad akna taha aasta läbi, nagu sobivad suveõhtutesse ka küünlajalad ja küünlavalgus. Seega oleks nutikas pärast jõule kogu jõuluvalgustus – klaasvaasid ja -purgid, küünlatopsid ja -laternad akna taha tõsta. Ja miks mitte neid aeg-ajalt hoolimata aastaajast põletamas käia.

 

 

Eriliseks õdususeks võib terrassile riputada ka lausa küünlalühtri. Niisugused on mu tähelepanu saanud taaskasutuspoodides, olen mõtelnud siis, et tahaks, aga kuhu selline küll riputada. Nüüd siis tean ja loodan mõnel augustiõhtul põleva küünlalühtri efekti ka näha.

Selle kulumisastme eemaldab lihtsasti purk aerosoolvärvi, mida on aias eriti lihtne kasutada. Nii saab lühtri täpselt õige tonaalsusega, teiste detailidega hästi haakuma panna.

 

 

Kardinad loovad luksust ja peletavad sääsed.

Õhkõrna kardina üles sättimine võib tunduda tülika tööna ja liigse peenutsemisena, kuid on reaalselt üpris pisike vaev, vastukaaluks igapäevane vaimustav efekt. Kas teadsid, et kui niisugused õhukesed kardinad kenasti seinast seina ulatuvad, tõrjud ka sääsed päris edukalt terrassilt välja?

 

 

Kardinatross on lahenduseks poollahtisel terrassil, kus kinnitusseinad-ääred kaugemal või lagi liiga kõrgel. Peenike tross tekitab õhku üpris peene, vaevumärgatava joone, võrrelduna kardinasiini või -puuga.

 

kardinad-õue91-hubasus

                      Fotod: etuovi.com

Kardinatega saab toredasti ruumi osadeks eraldada – näiteks istumis- ja grillnurka eraldada. Või häirivaid detaile varjata – puuriita, vankreid, naabreid – säti lihtsalt kardin ette.

Vaibad

Vaibaga teed terrassist elutoa nr. 2 – suvise, millel tubase ees eeliseks ka päike, kui see end näitab. Nii saad ehk juba maikuus peeglist solaariumi jume vaadata. Ja kes keelab siin suvel kodukontorit pidada või lapsi õpetada – mugavalt sokkides toa ja köögi vahet käia.

 

 

Padjad-pleedid

Vaata, kui hästi tulevad valged detailid esile, kui kontrast on maksimaalne. Tundub veidi võõras, kuid näib, et must on juba ammu valge kõrval koha sisse võtnud, ja mitte ainult köögis.

 

terrassimööbel5

                      Foto: pärineb siit.

 

Kui suuri musti pindu ei ole ja puudub võimalus värvida, siis valgel taustal töötavad igasugused värvid sama efektselt. Padi on värvikatsetusteks ehk üks kõige lihtsamaid ja kindlamaid – selle efekt ei jää märkamata ja padi kui selline rõhutab hubasust. Katte saab väga lihtsasti välja vahetada, nii lood uue värviefekti.  Ja mõnusa pehme padja kasutusmugavust tunneb igaüks hästi.

 

 

Kui nüüd kõik fotod detailselt läbi uurida, märkad kohe, et kaunil terrassil ei pea ilutsema tingimata disainmööbel. Tõelise õdususe saad ise luua vägagi lihtsate ja taskukohaste detailidega. Mõned neist on Sul kindlasti sahtlis olemaski.[:en] 

Põhjamaine ehk skandinaavialik kujundus on ka seetõttu nii populaarne, et niisuguseks võib oma ümbruse luua igaüks. Must-valgete kombineerimine on suhteliselt kinel õnnestumine. Mõned head näited, kuidas need värvid terrassile õdususes loovad nii, et valgete suveööde maha magamine võimatuks võib muutuda.

 

Tuled ja küünlad.

Jõulud ei ole enam ainuke aeg, kui tuled välja riputada. Ka keset suve võib ühevärvilised tuled rõdule riputada. Ja lisaks ka kogu küünlavaru, klaasvaasi või purkidesse sätituna põlevad need ka tuulise ilmaga. Nii tekibki augustikuine tähise öö pisut maagiline mulje.

 

terrassimööbel2

 

 

Mööblile võib läheneda väga loominguliselt – näiteks kruvida euroalustele rattad alla ja sättida ilusad padjad peale. Kuidas ise euroalustest mööblit teha kirjutan siin.

 

Kardinad loovad luksust

Õhkõrnad kardinad saab kerge vaevaga üles trossi abil (trossi peaks kodupoodidest leidma). Tross käib konksuga seina või posti külge ja sügisel võib kogu kardinamajanduse jälgegi jätmata kokku korjata.

Erilise õdususeks riputa küünlalühter terrassile, niisuguseid olen näinud taaskasutuses, nüüd on teada ka selle parim riputuskoht.

 

kardinad rõdule1

 

 

Kui lauale rattad alla kruvida, liigub see vajadusel seina äärde ja vajadusel diivani pikenduseks.

 

kardinad-õue91-hubasus

                      Fotod: etuovi.com

Ühe terrassi muutumisloost seoses kardinatega kirjutan siin.

 

Värvid – valge ja musta kombinatsioonid

Valge kõrval loob tugevamad, kuid väga sobivad peaaegu, või siis päris musta värvi kasutamine. See tundub suurel pinnal ehk veidi võõras, kuid toob heleda eriliselt esile.

 

terrassimööbel5

                      Foto: pärineb siit.

 

euroaluse-padi-Hubasus5

 

Kui suured mustad pindu pole julgust katsetada, siis diivanile on see ülimalt praktiline. 

terrassimööbel7

 

 

Mustvalge triip koos puidutoonidega on lihtsalt 100% kindlapeale minek.

terrassimööbel8

       Foto: boligmagasinet.dk

 

Lisaks sinule tahavad ka toalilled suvel terrassile.

Kokkuvõtvalt kas märkasid kui vähe määrab kujunduse juures kallis mööbel? Kõigil ilusatel terrassidel oli see vastupidi väga lihtne ja kogu etenduse annavad pisikesed detailid ja julgus need välja tuua – üksik kardin, küünlad, tuled, kausid, korvid, linik, padjad, vaip.

Julget katsetamist.[:]

Sarnased postitused