Meie aiakangad

Räägin siin meie terrassitoodete kangast ja selle hooldamisest. Natuke ka õuepatjadest üldiselt. Kindlasti saad mõne nipi juurde, kuidas nende eluiga pikendada. Tuginen enda kogemustele (mida oleme parandanud, uuendanud ja millega kokku puutunud).

Nimetame oma terrassitoodete valmistamisel kasutatavat kangast aiakangaks, sest nii on lihtne.

Üldiselt niiviisi välitingimustesse sobivat kangast ei kutsuta. Kangapoed nimetavad samu kangaid vetthülgavateks, veekindlateks, õuekangasteks jne. Tegu on sama otstarbe kangastega. Inglise keeles on see outdoor.

 

MEIE AIAKANGA KIRJELDUS JA OMADUSED

KANGAS: polüester PU

GRAMMKAAL:  200 g/m2

VASTUPIDAVUS tirimisele, rebenemisele, väljavenimisele ja kokkutõmbele

VETT HÜLGAVAD OMADUSED

IDEAALNE PRINTIMISEKS (ärilises mõttes)

MASINPESTAV

 

MEIE TERRASSITOODETE

MASINPESU HOOLDUSJUHISED

ikony_kodura.jpg

Pese maksimaalselt 40 C juures

Ära valgenda

Kuivatada riputades, varjulises ja õhurikkas kohas

Triikimine kõige madalal temperatuuril – äärmise ettevaatusega!

 

Mis on PU

PU on polüuretaani kiht, mis lisab vee- ja ilmastikukindlust.

 

Mis on vett hülgavad omadused?

See ei ole veekindlus!

See tähendab, et vett peale kallates ja vihma käes voolab vesi maha, mitte ei imendu kangasse. Õmblusmeetodeid vetthülgavate kangastega on erinevaid – näiteks telkidel, laste kombedel, vihmariietel teibitakse vee- ja ilmastikukindluse tagamiseks õmblused.

Terrassipatjadel üldiselt õmblusi ei teibita ja padi ei talu pidevat niiskust ja vett: see peab pärast vihma korralikult soojas ja õhurikkas kohas ära kuivama enne edasi kasutamist (nii nagu ka veekindlad riided ja telgid kuivatatakse korralikult ära, enne kui jälle kasutusse lähevad).

Ka poolkinnisel terrassil  (ja mitteköetavas siseruumis) peab patju kasutades sama asja jälgima.

Vastasel juhul teeb niiskus kangale hallitusplekke, mida on hiljem võimatu välja saada. See poeb ka õmbluste vahelt sisse ja jääb sinna pidama, rikkudes need ära.

Kinnisemas, kütmata ruumis soputa ja laota vahest patju laiali ja jälle kokku, et need saaks õhku. Kui oled ära, tõsta vahest madratseid mõneks päevaks üles (sõltub ka diivanist). Õhuta ja jälgi, et niiskust kuhugile vahele ei koguneks ja seisma ei jääks (saunamajas).

 

Katetest ja  hooldusest üldiselt

Tähtis overlok õmblus

Meie aiatooted on overlokitud. Overlok on õmblus pahupoolel, millega eemaldatakse narmad ja toode saab korrektse viimistluse pahemalt poolelt, sarnaselt riietele näiteks särkidele ja teksadele (kui sa ei tea, vaata särgi sisse õmbluse juurde). Nii muutub see kasutusel ja pesus vastupidavamaks ja ei hargne kasutuse ega pesu ajal katki.

Enamikel terrassipatjadel ega ka mööblipatjadel seda ei tehta – see on õmblemise ja valmistamise juures topelt töö.

Seega enne pesumasinasse panekut vaata iga padjakatte sisse – kui seal on õmbluste juures lahtiseid niite ja ääred narmendavad, ei ole väga hea mõte neid masinpesta juhul, kui soovid katteid pikalt kasutada.

Overlokkimata tooted ei kipu masinpesu korduvalt taluma. Niisugused katted võiksid viia keemilisse puhastusse.

Samas see ei ole reegel. Osad kangad hargnevad väga halvasti ja taluvad pesu ja kasutust seega paremini.

Kõik meie terrassitooted on hea vastupidavuse tagamiseks seest overlokitud ja taluvad masinpesu ja kasutust hästi.

Päike

Meie aiakangastel ei ole ekstra UV kindlust lisatud. Päike pleegitab kirkaid ja tumedaid värve. Seetõttu soovitame aiadiivanil kasutada pleedi või lina, kui sa oled terrassilt eemal. Terrassikardinad on samuti abiks (ja säti neid ka ette, kui ära oled).