Aeda terrassile

Kuidas valmisid Mähel terrassidiivanid

Kui ma padjakuhjaga pärast mõningast keerutamist vanas kodukandis Mähe-Metsakasti trajektooril Riiasöödi tee üles leidsin oli juba pärastlõuna käes. Auto õmbluskraamist pungil, ninaots pealinnast lõunasse otsustasin teha väikse põike ja madratsi- ja padjakraami kliendile ise kätte toimetada.

Ööbikulaulust kajava metsa servas asuva väikese ridaelamu perenaine Riina kutsus mind lahkesti terrassile äsjavalminud diivaneid vaatama. Ma ei kahetsenud oma otsust.

Padjapakid kaenlas läbi äsjaniidetud muru ümber maja terrassile saabudes avastasin üllatusega eest ühe asemel hoopis kaks diivanit, olin ju saabunud ühe diivani pehme kraamiga. Ja juba palus perenaine mul mõõdulindi otsast hoida, et lisaks ka teisele diivanile õige mõõduga madrats saaks.  “Kaks diivanit on lastega märksa lahedam kui üks,” selgitas perenaine. Seejärel laotasime padjad poolele diivanile.

“Need on ju sinised,” arvas Riina rahulolevalt, kuigi valis meie värvikaardilt helehallid (värviaardilt col. 900). Päike on erakordselt ere, suutsin vaid mõelda.

Ana White diivan

 

“Diivani puitosa valmis mõne tunniga ja saagimise lärmi ning sodi meil ei tekkinudki,” oli perenaine kaasa kätetöö üle ühteaegu nii uhke kui ka õnnelik. “Kas sa tead, et Puumarketis on võimalus ise oma ostetud materjal kohe ka mõõtu lõigata?” oli ta võimalusest ka ise meeldivalt vaimustuses, nõustun temaga täielikult.

Nii jäi terrassil akutrellisurinal lauad kokku kruvida. Koos sellega pugesid perele hinge Ana white ja tema meisterdused. (Kuidas terrassidiivaneid ise teha, kirjutan siin).

“Järgmisena ootab  teisel korrusel paigaldamist mudilasele suur koolivarustuse riiul, ka Ana White lehelt leitud juhendite järgi,” ja seejärel teise korruse fuajeesse diivan, kuhu padjad talveks sätitakse. Nii ei pea nende ladustamiseks panipaigas ruumi eraldamagi,” paotas perenaine lähemaid plaane, samal ajal kui mina diivanil mõnulesin. “Terrassil on nüüd tõesti mugav”, kinnitas ka perenaine.

 

Aiadiivan-Ana white eeskujul

 

Nii lahkusin aiast uue tellimusega taskus ja sügelusega peopesades omatehtud aiadiivani järele.

Mäletamist mööda olla perel ühe diivani puitmaterjalile (immutatud terrassilauad) 84 eurot kulunud, kuid ma võin ka eksida. Riina soovitust valida täielikult viimistlemata saematerjal, kui diivaneid veelgi soodsamalt tahaks, mäletan aga täpselt.

 

Puussepp Ana white, kes on nende diivanite autor, võib Sindki juhendada, kuidas nende diivanite tegemine käib:

 

 

Sobivaid madratseid leiad meie poest. Kiire vastuse saad ka FBsõnumile, kui midagi küsida-täpsustada tahad.

Meisterdamiseks pakun mõned vihjed-nõuanded:

  1. Uuri juba planeerimisjärgus meie pakutavate madratsite mõõte, et need täpselt peale istuks. Erimõõdud kipuvad kauem aega võtma ja on ka veidi kallimad.
  2. Kui madratseid vajad, telli need kohe ka ära, sest isetegemine on nii popiks läinud, et suvel koguneb töid järjekordagi.
  3. Madratsi paksus on 12 cm. sellevõrra tõuseb diivanile istumine kõrgemaks ja seljatoele jääb vähem ruumi. Äkki sobivad seljatoeks seega meie madalamad padjad (kõrgus 35 cm), kuigi siiani on tellitud kõige levinumaid (45 cm. kõrgusega, mis omakorda käivad siis 12 cm. paksuse madratsi peale, kalkuleeri see ka täpselt üle).
  4. Kui Sul on kitsam rõdu, siis sinnagi võib nurgadiivan mahtuda. Kui kitsaksläheb, tee teine diivan lühem, näiteks 120, 140 või 160 pikkusega, meil on ka niisuguseid madratseid pakkuda (vaata tootefoto kõrvalt rippmenüüst mõõte), ehitades jälgi sedagi, et madrats täpselt kataks.
  5. Kaval idee on jätta kaks diivanit omavahel ühendamata, siis saab neid vajadusel ka lahku tõsta, näiteks ümber laua.

 

Teine klient arvas oma diivanist nii: “väga äge sai ja ehitamine oli puhas rõõm”

 

Pealehakkamist Sullegi!