Magamistoa jutud

Kas oskad voodit eriti kaunilt teha? Vaata järele!

[:et]Voodi võib hommikul teha lihtsalt, tõmmata teki sirgu, soputada padjad. Aga selle võib sättida korda nagu hotellis või veelgi suurejoonelisemalt, superõdusaks. Kui hommikul kööki kiirustades see väga tähtis ei olegi, siis õhtul väsinuna magamistuppa astudes on väga suur vahe, missugune voodi Sind ees ootab. Tee proovi.

Mul on Sulle jagada mõned ülimalt lihtsad nipid:

Mida rohkem patju, seda hubasem

Ja seda mugavam on väsinuna voodisse kukkuda, uudiseid vaadata, lugeda. Ebamugavus rikub siin kõik ära. Alustuseks on hea nipp tõsta magamispadjad voodi peatsisse püsti, nii likvideerid need ebamäärased muhud teki, katte alt (või pealt). Kui lisad mõne pesudega kokku sobiva dekoratiivpadja, on miinimumprogramm, mida voodi kaunistamisel teha, täidetud.

 

 

 

Kui soovid hubasuse skaalal edasi liikuda jätka aga patjade lisamisega – suuremaid tagumisse ritta ja pisemaid nende ette. Siin eksida polegi väga võimalik, vastupidi – õdusust ja mugavust ainult rõhutada. Aga patjade sättimiseks leidub lausa omaette skeeme, enamus neist, mida olen uurima jäänud, pärinevad teiselt poolt ookeani, Ameerikast (ja patjade mõõdud seega tollides):

Foto pärineb siit

Värvide kombineerimine

Kas märkasid kuidas värvid kihiti vahetuvad? Iga kiht on teisega toredas kontrastis, tulles nii ka teiste tagant esile (tumedate ees heledad ja vastupidi). Otseloomulikult on siia oodatud ka mustrid.

Geomeetria, ruudud-triibud ja lilled on moes olnud vähemalt sajandi ja 2021 värviuudiseid vaadates nende trendikus jätkub, seega toovad ruumi endaga klassikalise ajatu õdususe. Tumedat värvi kiht lisab magamistoaga alati haakuva sensuaalsuse. Aga olen näinud ka absoluutselt süsteemita ja ohtravärviliselt ehitud voodipeatseid. Loovus ja Sinu enda sisemine tunnetus on oma voodi sättimisel täpselt õige lähenemine.

Vihje: tikitud padjad on täna väga moes, tead seda ristpistet? Sama moes on 2021 aastal ka lillemustrid, mida suuremad õied, seda moodsam.

Meil enam-kasutatavate patjade ja katete mõõdud on järgmised. Ülevalt alla (suurematest väiksemate suunas) liikudes näed ka mis järjekorras kihte voodisse sättida:

 

 

Meie valikud padjakihtideks leiad siit.

Kate silub kortsud, loob eriti viisaka voodi

Voodikatte olemasolu sõltub veidi sellest, kas oled rohkem bohemian tüüpi või väga korrektne inimene. Bohemian ei pruugi kattest hoolida, tõmbab teki sirgu, aktsepteerib ja naudib nii volüüme, kerget mess`i kui ka mõningaid kortse (elus ja) voodil. Kate peidab need viisakalt ära, rõhutab korda, korrastatust.

 

Foto alvhelm.com

Kuid sama viisakas on piirduda ka vaid tekiga, pööra see hommikul voodit tehes peatsis tagasi, klopi magamispadjad kohevile, tõsta püsti ning kui kiirustades kohe toa ja voodi muutunud välimust ei märka, siis õhtul sisse astudes näed kindlasti.

 

Foto: etsy.com

Pleed või tekike jalutsisse

Selle alla on hea külmunud varbaid lükata või selle peale sokkidega maanduda. Pärast klopid ära ilma, et pudid voodipesude vahele pääseks. Värvide koha pealt vali teki või katte suhtes kontrastne (mõne padjakihiga sarnane), või osta need suisa koos.

Vihje: Võid pleede/tekikesi ka kaks osta ja teisest padjad teha.

 

Foto: Alvhelm.com

Voodiseelik, mis see veel on ja milleks?

Voodiseelikuga saad voodit riietada vahelduse mõttes, neid vahetada samamoodi nagu endalgi. Muuseas, see on skandinaavia stiili ehe näide ja seal väga moes. Katseta!

Paljudel meist on veel kasutuses täispuidust raamiga igas mõttes kvaliteetvoodid, mille välja vahetamist isegi ei kaalu,  aga mille välimusest oleme ehk veidi tüdinenud. Võib-olla ka seetõttu, et hetkel on üleni kangastega kaetud voodid väga moes. Niisuguse voodi jaoks on voodiseelik kui loodud.

Vihje:  see peidab enda alla ära imehästi ka moest väljas voodiraami.

 

Foto: alvhelm.com

Seelikuid on nii kaharaid, lainetavaid kui ka pliiatssirgeid, nagu seelikud ikka:

 

Foto:  alvhelm.com 

Selle võid karkassi ümber sättida pikast kanga ribast ise, aga neid on koos üle voodi kattega, mida ehk lihtsam pessu panna ja uuesti peale sättida (selliseid võid ka meilt küsida: info@hubasus.ee)

Kokkuvõtvalt tundub, et absoluutselt pole tarvis põdeda, mis stiili ja vanusega voodi sul on. Kõiksugu tekstiilidega kaunistamine teeb voodist igal ajal kohase ja ülimugava pesa.

 

Padjad siit

[:]